Pokemon go oynarken işinize yarayacak ipuçları

  • 08 Ekim 2016
  • 221 kez görüntülendi.
Pokemon go oynarken işinize yarayacak ipuçları

 

Pokemon go ipuçları

  Kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan pokemon go oyunu,bir kullanma kılavuzu olmadığı için kullanıcılar oyun hakkında pratik,işlerine yarayacak bilgileri kendi keşfişleri ile öğrenebiliyor.Yada sitemiz gibi bilgi paylaşımı platformlarından bilgi sahibi olabiliyorlar.Sitemizde oyun hakkında bir çok bilginin yer alıyor,bizde bu bilgileri sizlere daha yararlı olması açısından  bu başlık altında kısa kısa ipuçları şeklinde paylaşmaya karar verdik .Siz bunun adına ister pokemon go ipuçları koyun ister pokemon go rehberi orası size kalmış artık .

Pokemon go rehberi

1-) Evet herkez gibi oyunun adını haberlerde,internet sitelerinde,sosyal paylaşım platforumlarında sıkça duyarak oyunun nasıl yükleneceği konusunda internette küçük bir araştırma yaptıktan sonra telefonumuza kurmayı başardık.Evet bundan sonra oyunu ilk açtığınızda size üç adet pokemon sunan oyun bunlardan birini seçmenizi isteyecek,size küçük bir ipucu vermek istiyorum sakın bu pokemonları seçmeyin çünkü ileriki zamanlarda oyunda karşınıza oldukça zor çıkabilecek bir pokemon olan pikachu yakalayabilirsiniz.Peki pokemon go pikachu nasıl yakalayabilirim ? Sorusu aklınızda canlanmıştır.Bunun cevabı oldukça basit oyunun başlangıç aşmasında bize sunduğu üç pokemonu seçmeyip sürekli yer degiştirerek oyun haritasında pikachu çıkana kadar bu işleme devam etmelisiniz.

2-)Pokemon yakalarken pokemonların üzerinde oluşan renkli halkalar o pokemonun ne kadar zor yakalandığını sizlere anlatır.Kırmızı renkli daireler zor yakalandığını,sarı renkli daireler orta zorlukta yakalandığını,yeşil renkli daireler ise pokemonun kolay yakalandığını belirtir.Not;Başlangıç seviyelerinde poketopuna basılı tutarak daire çemberini ne kadar küçültür ve rengini ne kadar yeşil yaparsanız pokemonu o kadar kolay yakalaya bilirsiniz.Ancak ilerleyen seviyelerde karşınıza çıkan pokemonların daireleri hep kırmızı ve zor yakalanacağını unutmamalısınız .Bu yüzden pokestoplardan elde ettiğiniz güçlü poke toplarını gereksiz kullanmaktan kaçının.

3-)Sağ alt köşede bulunan ayak izleri yani pokemon go Nearby özelliği size çevrenizde pokemon olup olmadığını ve eğer var ise size ne kadar uzak bir mesafede olduğunu göstermektedir.Bir ayak izi var ise bize yakın,iki ayak izi var ise bize orta mesafede,üç ayak izi var ise pokemonun bize uzak mesafede olduğunu göstermektedir.Size bir ipucu vermek istiyorum bu konuda eğer aşağıda bulunan nearby özelliğine tıkladığınızda yakalamak istediğiniz pokemonu seçtiğiniz zaman pokemonun hangi tarafta olduğunu bilirseniz boş yere yanlış yerlere yürüyerek zamanınızı ve kendinizi yormamış olursunuz.Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?Bunun cevabı oldukça basit sağ alt kösede bulunan ayak izlerine dokunup yakalamak istediğiniz pokemonu seçiyoruz daha sonra etrafınızda tam bir daire şeklinde yavaş yavaş dönüyorsunuz ardından Nearby yuvarlağın  etrafında bir saniyeliğine  yeşil renkte ince bir dikdörtgen gözükürse  bize lazım olan  pokemon o trafatadır bu ipucunu unutmayın.

4-)Pokestoplar bildiğiniz üzere bize poketopu,iksir gibi itemleri temin edebilmemiz için oyunun bize sunduğu bir nimet diyebiliriz.Peki pokestoplar nerede bulunur ? Niantic şirketinin resmi internet sitesinde yayınladığı bilgiye göre cami,medrese,kilise,tarihi anıt,en işlek caddeler,avmler gibi yerlerde bulunmaktadır.Pokestoplardan gelişmiş poke topu düşürmek için pokestop çevirdiğinizde çevirdiğiniz 5 dk sonra tam rengi değişmek üzere iken tekrar çevirirseniz poke topu düşürme şansınız artacaktır.Ayrıca sitemizde istek diye arama yapıp gerekli formu doldurarak mahallenizde bir pokestop noktası niantic firmasından isteyebilirsiniz.

5-)Diyelim ki oldukça zor bulunan ender bir pokemonla karşılaştınız.Bu pokemonu yakalamak diğer pokemonları yakalamak kadar kolay olamayacağını az çok tahmin etmişsinizdir.Peki bu yakalanması zor ender bulunan pokemonu nasıl daha kolay yakalayabilirim?Burada da imdadınıza pokemon go razz berry itemi yetişiyor.Bu item mor bögürtlene benzemekte olup poke topunu fırlatmadan evvel pokemona verdiğiniz zaman daha kolay bir şekilde pokemonu yakalamanızı sağlar.Bu itemi level atladığınızda veya pokestoplardan temin edebilirsiniz.Oyunda henüz aktif olamayan türleride bulunmaktadır ilerleyen zamanlarda aktif olacağını düşünüyoruz.

6-)Dost pokemon yani buddy sistemi ; Bu sistem sayesinde pokemon çizgi filminde ash ve pikachu ikilisi gibi bir pokemona seçip ,o pokemon ile kat ettiğiniz mesafe kadar candy kazanıyorsunuz.Ancak her pokemon türü kat ettiginiz mesafe kadar farklı candy vermekte olduğunu unutmamalısınız.Bu yüzden pokemon go buddy kaç caddy verir konumuzu sitemizde aratıp ziyaret etmeyi unutmayın.

7-)Pokemon go gym taktikleri savaş esnasında size daha az hasar ile daha etkin ataklar yapmanızı sağlayacaktır.Rakip pokemon ile savaşmadan önce cp seviyesine bakmalısınız ve gym de bulunan pokemonun türüne dikkat etmelisiniz her pokemon türünün üstün ve zayıf olduğu turler bulunuyor bunun için pokedex kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.Savaştığınız pokemonun saldırılarından kurtulmak için sag ve sol dokunarak etkili saldırılarından kurtularak hp değerinizin daha az gitmesini sağlayabilirsiniz.Ayrıca gym takımızıza ait ise antremanlar yapabilirsiniz.

😎Pokemon go Cp seviyesi ;Oyunda sahip olduğunuz pokemonların güçlerini belirtmektedir .Aynı türden yakalamış olduğunuz 10 pokemonun 10 uda gücü bir değildir .Hangisinin en güçlü olduğuna cp seviyesine bakarak öğrenebilirsiniz.Cp seviyesi düşük olan bir pokemonu evrimleştirmek için stardustlarınızı boşa harcamayın bunun yerine aynı türden daha yüksek seviyede bir cp ye sahip pokemonu evolve etmek için stardustlarınızı kullanmak size daha faxla yarar sağlayacaktır.Bir pokemonu evrimleştirmeden önce Hesaplama araçlarından cp hesaplama konumuzu mutlaka ziyaret etmelisiniz.

9-)Pokemonlar nasıl en güçlü hale getirebilirim? Oldukça basit nadir bulunan bir pokemonu yakaladığınızda gücünü arttırmak için stardust ve candy isteyecektir.Cp seviyesi en yüksek olan pokemonu bu itemleri kullarak  gücünü arttırabilirsiniz.

10-)Eğer etrafta bulunan pokemonların sizin üzerinize gelip onları keklik gibi avlamak istiyorsanız eğer bu durumda pokemon go incense itemi kullanabilirsiniz.Bu itemi kullandığınız zaman çevrenizdeki tüm pokemonlar üzerinize gelecek ve onaları kolay bir şekilde yakalayabileceksiniz.Not: Bu eşyayı kullandığınız zaman hareket ederseniz daha çok pokemonu yakalayabilirsiniz.Bu itemi pokeshoplardan temin edebilirsiniz.

11-)Peki diyelim üzerinizde incense kalmadı ve kolay pokemon yakalamak uğruna oyun para dökmek istemiyorsunuz o zaman ne yapacaksınız ? Cevabı basit en yakın pokestop noktasına gidip lure modüle itemini kullanmak bu sayede çevrenizdeki diğer oyuncularda dahil olmak üzere çevrenizdeki tüm pokemonlar size doğru gelecektir.Sizde fırsattan istivade tüm pokemonları yakalayabilirsiniz.

12-)Pokemon go candy ; oyunda pokemonları evrimleştirmek için kullancağınız bu itemi pokestoplardan ,buddy pokemonlardan,level atladığınızda ve sizdeki uyduruk pokemonları profesöre transfer ederek kazanabilirsiniz.

13-)Pokestoplardan kazandığınız yumurtaları kuluçka makinesine koyarak içinden pokemonlar çıkarabilirsiniz.3,5,10 kmlik olmak üzere üç adet yumurta türü bulunamakta olup ne kadar mesafede çatlarsa o kadar ender bulunan pokemonlardan çıkma şansınız artacaktır.

14-)Diyelim ki su türü pokemon yakalamak istiyorsunuz o zaman deniz kıyısı,göl kıyısı gibi yerlerde bu pokemonu aramalısinız.Yani diyeceğim o ki hangı türden pokemon yakalamak istiyorsanız o türün mantıken olacağı yerleri aklınızda canlandırıp oralara bakmalısınız.

15-) Eğer pokemon go oynarken bataryanız çabuk bitiyorsa o zaman oyunun ayarlar bölümünden pokemon go battery sever  aktif edebilirsiniz.Pokemon yakalarken kullandığınız Ar modunu kapatarak pilinizin daha çabuk bitmesini önleyebilirsiniz.

16-)Diyelim ki çok zor bulunan bir pokemonla karşılaştınız ve tam yakalarken telefonunuz dondu oyunu kapatmak zorunda kaldınız.Hemen üzülmeyin profilinizde bulunan journal kısmına tıklayarak o pokemonu yakalayıp ,yakalamadığınızı kontrol edebilirsiniz.

17-)Bildiğiniz üzere eevee pokemonu evrimleştirirken işinizi şansa bırakmak istemiyorsanız eğer evolve etmeden önce ismini ;
Rainer = Vaporeon
Sparky = Jolteon
Pyro = Flareon
Gelecek şekilde değiştirerek hangi pokemona dönüşmesini istiyorsanız yazdıktan sonra evolve ederek istediğiniz pokemona sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ