Pokemon go gym

  • 29 Temmuz 2016
  • 265 kez görüntülendi.
Pokemon go gym

images (2)-1

Pokemon Go oyununda  hepimiz güzel zamanlar gecirmeye  başlayacağınız yer  GYM Bulusma yerlerinde başlıyor. Yayınladığım bu pokemon go oyun Rehberinin  en dikkat çekici yeride bu zaten. Oyunda Pokemon tutmanın  haricinde oyunun gerçek hedefi olan GYM noktalarını  feth etmeyi saglamış oluyorsunuz. Yazdığım bu oyun   kılavuzu,Oyunda  Pokemon Go kullanıcılarının  gymlerdeki savaşa kendilerini hazırlanmasını kolaylaştırmak  için farklı oyun hakkinda püf noktaları barındırıyor. Evet şimdilik GYM noktalarının  açıklamasından  başlayarak geri kalan tümünü anlatmaya  başlayalım

 

Oyunda Gym noktaları  Pokemon Go sanal dünyasının savaş pistleridir. Seviye beş geldikten sonra Mavi (Mystick), Kırmızı (Valor) veya Sarı (Instinct) gruplarından herhamgi  birine tıkladıgınızda rakip oyun  takımlarının  Gym noktalarına sizin  takımın oyuncularıyla hep beraber saldırabilir, farklı tekniklerle saldırı ve savunma stratejileri uygulayabilirsiniz. Bu noktada  en önem arzeden şey  kendi takımınızın rengine benzeyen b

GYM pistlerini “Training” tekniği ile korumanız lazım, rakip oyun takımlarının GYM noktalarına   atak teknikleri  düşünerek  almanız gerekir.misal vermek gerekirse , sizin takım  Mavi takım olan Team Mystick’i seçtiniz . Kırmızı ve Sarı diğer takımlar otomatikmen sizin rakibiniz olmuş oluyor ve elinde tuttukları  GYM pistlerine  saldırı yaparakn sizin  takımınıza bu gym katmanız gerekiyor. Sizin takımınız (mavi renk ) ait GYM postlerini  savunma yöntemleri katmanız gerekiyor. Bu dediğimide  Training yöntemi ile  sizin takım oyuncularının GYM pisti içerisindeki pokemonlarını öldürerek yapabiliyorsunuz. Tümünü öldürdüğünüz zamanda  GYM pisti seviye yükseliyor  ve savunması artıyor .en eon olarak, Gri renge bürünmüs   GYM pistlerinin sahibi  olduğunu da eklemek isterim.

 

GYM Level Nedir?

GYM’lerin Level’ı Nasıl Artırılır?

GYM pistleri seviye sizin olan  GYM pistlerine kaç tane  oyuncu gireceğini analtan önemli bir açıklamadır.  GYM pistinin  on seviye  olacağı gibi, iki seviyede olabilir. Saldırı uygulayacağınız konumların GYM seviyesi ne kadar  fazlaysa o gym yi kazanmanız sa o derce  zorlaşacaktır. Yoksa GYM pistine  kayıtlı oyuncuların tümünü tek tek  yenmelisiniz ve sürekli  karşılaşmalara daima hazır beklemelisiniz.

GYM pistlerinin seviyesini yükseltmek için de Training yapmalısınız. GYM pisti popileritesini yükselttikçe GYM seviyesi de yükselecektir. Bunun için sizin  pokemonunuzla dahi çalışmalar yapabilirsiniz . Bir  pokemonla gym gireceğiniz için yıkılmadan  kalmalı ve bütün oyuncuları yeterince  yenmelisiniz.

 

GYM Nasıl Savunulur?

Pokemon Go GYM Savunmak

 

Pokemon Go oyunu bir tek saldırı taktikleri üzerine kurululsaydı süpesizki herkez hemen  sıkılırdı. Fakat pokemon go oyunu o dereje iyi  düşünülmüş ki tüm dünya haftalardır bu oyunu konuşuyor,sahiden çok iyi zaman geçiriyoruz.

 

Pokemon go Oyunundaki savunma mekanizması şöyle işliyor:

 

Kendi takımınıza ait bir gym gidelim. (Örnek vermek gerekirse mavi takıma ait bir GYM pisti )

GYM pistinin  üstüne dokunduğunuzda  sol alt tarafta  aktifse “+” simgesi görürsünüz. Bu simge  oraya girebileceğinizi ifade eder. Aktif değil ise  sağ alt köşede bulunan  Training yapmnız anlamına geliyor.

Sağ alt tarafa  dokunduğunuzda en kuvvetli oyun  pokemonunuzu tercih edin  ve savaşa başlayın.Savaşa  Başlamadan evvel GYM pistinde  yer alan  pokemonların türünu ve becerilerini  bilmeniz gerekir. Bilmesseniz 300 CP’lik b pokemonun nasıl benim  500 CP’lik pokemonumu öldürdü dersiniz.

Training yaparken öldürdüğünüz tüm pokemonlardan  GYM Prestige ve xp alırsınız.bu durum  GYM pistinin seviyesini yükselteceği gibi kendinizinde de seviye yükselmenizi  sağlayacaktır.

GYM seviyesi arttıktan  sonra aktif olan GYM pistine başlama sürecine  geleceksiniz. GYM psitine  en güçlü pokemonunuzdan yerine, savunma için başka bir pokemon koyun.

 

GYM Nasıl Ele Geçirilir?

Pokemon Go GYM Savaşı

 

Pokemon Go oyununda bir GYM pistini kazanmak  için şahsınız yada takım kullanıcılarınızla saldırımanız gerekir. Başka takımlara  sergileyeceğiniz bu ataklar için ilk olarak savaş alanında ne yapacağınızı  bilmeniz gerekir. Dodge (kaçmak), seri atak ya da özel yetenek kullanma gibi taktiklerin  ne anlama geldigini anlatarak başlayım

 

GYM Atak Nasıl Yapılır?

Atak yaparken kullanacağınız üç yöntem vardır:

 

gym Dodge: savaş alaninda ekranda elinizde sola sağa sürükleyerek  rakip tarafın saldırılarından kurtulabilirsiniz.

 

gym Seri atak: Telefon Ekranına  seri bi şekilde  basarak normal saldırı yapabilirsiniz.

 

GYM Özel yetenek kullanımı: Pokemonunuzun canını belirten Yerin  hemen aşağısında bir bar yer alır. Bu bara bastığınızda özel yetenek saldırısı yapabilirsiniz. Bar tekrar dolunca sizin ypacağınız şey  pokemonunuzun üstüne parmağınızı basılı tutmak.

 

GYM Saldırı Taktikleri

Gym de Saldırı kullanırken sizin tercih ettiğiniz pokemonları en başa  koyun ve rakip tarafın GYM pistinde yer alan  pokemonların güçlerini kontrol edin. Güçü az  yerlerini bukduktan sonra pokemonlarınızı tercih ettiginiz sıraya göre savaştırmaya  başlayın. Şahsımın siz değerli oyunculara önerisi telefonumuzun ekranına  seri  basarak saldırı  yaparak ilerleyin. Saldırı yaptığınız pokemonun özel yetenek barı yerine tekrar tamamlayınca telefonun  ekranına tekrar basılı tutun ve son saldırı noktasında noktada bırakın. Rakip  tarafın pokemonu özel yetenek kullanacağı vakit  dodge yaparak saldırıdan kurtulun.

 

Ataklarınız hedefine  ulaştıktan sonra rakip tarafın GYM pisti prestij kaybeder ve GYM pistineeki  en güçsüz oyuncu gymden uzaklaşır. Fakat burada önemli birşey ise  GYM pisti tümüyle ele geçiriline dek  tüm oyuncularla birden fazla  den gelebilirainiz. Yani  “o kadar atak yaptım neden gym bizim olmuyor” diye söylenmeyin pes etmeden atak yapmaya devam edin.imkani varsa diger  takım kullanıcılarıda gelsin ve kuvvetlk bir GYM pisti yapmanıza  destek olsunlar. Kuvvetli pokemonlarınız varsa diger kullanıcılarla seviye on a dek GYM pisti  kasmanız mümkün.

 

Dilerseniz hangi pokemon nerede yakalanır öğrenmek için tıklayın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ