Hangi Pokemon Nerede Yakalanır

  • 20 Ağustos 2016
  • 585 kez görüntülendi.
Hangi Pokemon Nerede Yakalanır

Pokemon go oyununda hep aynı türden pokemonları tutmaktan biraz sıkılmış olabilirsiniz.Bizde bu durum karşısında oyundan sıkılmamanız için size güçlü pokemonların ve diğer pokemonların nereden çıkacağını tek tek açıklayarak sizlerle paylaşacağız .Pokemonların çıktığı yerler nerelerdir simdi birlikte görelim

Hangi Pokemon Nerede Yakalanır ?

Pokemon go oyununun kurucuları pokemon oyunu gerçek hayatla tamamen uyarladığı için pokemonlarda türüne göre yerlerde çıkmaktadır.Mesela su pokemonları deniz kıyıları sahillerde çıkmaktadır gibi .Şimdi size türlerine göre pokemonların nerelerde bulunabileceklerini paylaşalım ;

Normal Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Normal tip pokemonlar günlük hayatımızı her evresinde rastlamamız muhtemeldir.Hatta mutfakta ekmek doğrarken bile bir normal tip pokemonla karşılaşmanız normaldir.Ama bu pokemonların pek bir işe yaradığını söylemek doğru olmaz.Oyunda toplamda 22 adet normal tip pokemon karakteri bulunmaktadır.

zumbat

Ateş Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Ateş pokemonları sıcak olan bölgelerde karşımıza çıkmaktadır.Örnek vermek gerekirse sahil kıyıları çorak bölgeler çölleşmeye yüz tutmuş yerler gibi yerlerde karşınıza çıkmaları doğaldır.Oyunda toplam şimdilik yer alan ateş pokemonları sayısı 12 dir.

ateş pokemonları

Su Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Başlıktan bunu anlamak aslında mümkün su tipi pokemonlar sahillerde göl kenarlarında sulak yerlerde bulunması daha çok bir olasılıktır.Su tipi pokemonların sayısı olukça fazladır.Oyunda toplamda 32 adet su tipi pokemon vardır.

su tipi pokemon

Çimen Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bunu tahmin etmek zor olamayacaktır eminim.Çimen tipi pokemonlar ormanlık alanlarda,yeşil parklarda raslama ihtimaliniz oldukça fazladır.Oyunda toplamda 14 adet çimen tipi pokemon vardır.

Çimen tipi pokemon

Kaya Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Kaya tipi pokemonlar taşlık alanlarda,Şehir merkezlerinde rastlama ihtimaliniz oldukça yüksektir.Oyunda toplamda 14 farklı pokemon bulunmaktadır.

kaya tipi pokemonlar

Toprak Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon tipleri ise köylerde,boş arazilerde,Kırsal bölgelerde rastlama olasılığınız oldukça fazladır.Oyunda toplamda 14 adet toprak tipi pokemon yer almaktadır.

toprak pokemonları

Elektrik Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türleri daha çok fabrika alanlarında,Elektirik santrallerinin olduğu bölgelerde ,Sanayi bölgelerinde rastlama ihtimaliniz daha fazladır.Bu pokemonu yakalamak isterken sağlığınıza bir zarar gelmemesi için dikkat edin.Oyunda topralamda 9 adet elektirik tipi pokemon yer almaktadır.

Böcek Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Böcek tipi pokemonlar kırsal bölgelerde,ormanlık alanlarda,köylerde,piknik alanlarında daha çok rastlama ihtimaliniz vardır.Oyunda toplamda 12 adet bu türden pokemon yer almaktadır.

Ejder Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemonlar bulunması biraz diğerlerine göre daha zordur.Bu pokemon türlerine antik kentler,Tarihi anıtlar gibi yerlerde rastlanıyor.Oyunda toplamda 3 adet bu türden pokemon yer almaktadır.

Fairy Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türlerine genelde kutsal yerlerde eski anıtlarda rastlanmaktadır.Oyunda bu türden toplamda beş adet pokemon yer almaktadır.

Dövüş Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türlerine boks sahalarında,Statlarda,Spor salonları gibi yerlerde rastlanmaktadır.Bu pokemon türünden oyunda toplamda sekiz adet yer almaktadır.

Zehir Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türleri nehir kenarlarında ,Sanayi ,fabrika bölgelerinde rastlamak mümkündür.Oyunda toplamda 32 adet bu türden pokemon yer almaktadır.

Hayalet Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon lar tarihi mezarlıklarda ,Mezarlıklarda rastlamak daha çok mümkündür.Kendinize öz güveniniz var ise akşamları giderseniz daha çok karşılaşma ihtimaliniz vardır.Oyunda bu türden toplamda 3 adet bulunuyor.

Buz Tipi Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Soğuk bölgelerde dağların tepelerinde bu pokemonlar bulunuyor.Oyunda toplamda bu türden beş adet pokemon yer almaktadır.

Uçan Tip Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türleri hava alanlarında ,boş arazilerde bulunma olasılığı daha fazladır.Oyunda toplamda 19 adet bu türden pokemon yer almaktadır.

Psişik Tip Pokemonlar Nerede Yakalanır?

Bu pokemon türleri genellikle rastlandığı yerler hastaneler olamakla birlikte günlük olarak ta her yerde karşımıza çıkabiliyorlar.Oyunda toplamda bu türden on dört adet yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ